Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

Dzisiaj byliśmy w łańcuckim Kasynie na wystawie pt. „Świat Toruńskiego Piernika”. Na początku ciekawej lekcji muzealnej uczestniczyliśmy w warsztatach własnoręcznego formowania pierników dekoracyjnych.


 Pracę rozpoczęliśmy się od uformowania kawałka ciasta. Następnie wałkowaliśmy je, później przygotowywaliśmy specjalne matryce, odcisnęliśmy ciasto i dokładnie odcięliśmy zbędne kawałki. Po naszej ciężkiej pracy nasze pierniki trafiły do pieca, gdzie się dokładnie wypiekały.


Kolejnym punktem naszej lekcji muzealnej było zwiedzanie wystawy, w ramach której dzieci mogły zobaczyć aranżację dawnego sklepu, rzeźbione formy do pierników, piec do ich wypiekania, formy do cukierków, piernikowe opakowania oraz aromatyczne, egzotyczne przyprawy.

 


Data dodania: 2016-01-07 COFNIJ