Ostatni tydzień w Nutce minął pod hasłem "Poznajemy warzywa". Nasza Nutka zamieniła się w ogromny stragan z warzywami. We wtorek dzieci poszły na zakupy  na targ, gdzie zakupiły warzywa na surówkę. Poznały nazwy warzyw tych mało znanych jak: cykoria, bakłażan, batat itp. oraz utrwaliły nazwy tych bardziej typowych . W środę Pani Alina i Pani Ania Golenia poprowadziły z dziećmi zabawy ruchowe i edukacyjne z warzywami, a następnie dzieci sporządzały surówkę -  tarły na tarce, kroiły jarzyny nożykami, a następnie degustowały swoją potrawę. Wspólnie zrobiona surówka bardzo dzieciom smakowała.

W czwartek wyciskaliśmy sok z marchwi i jabłka i sporządzaliśmy smoothies z warzyw. Dzieci miały mnóstwo dobrej zabawy w tym tygodniu i dużą porcję witamin.

Dziękujemy paniom z NUTKI  za ciekawe zajęcia i naukę przez zabawę.

Data dodania: 2017-10-13 COFNIJ