W zeszłym tygodniu gościliśmy w NUTCE obcokrajowców. Było to kolejne spotkanie i warsztaty ze studentami z innych krajów. Tym razem przybyli do nas: Marina z Hiszpani i Samuel ze Słowacji.

Celem naszych zajęć było poznanie kultury innych krajów, poznanie podstawowych słów i zwrotów grzecznościowych oraz osłuchanie się z językiem angielskim. Marina i Samuel pokazali nam prezentację tańców narodowych, jakie tańczy się w Hiszpanii i Słowacji. Samuel zatańczył dla nas Taniec Chłopski z kijem i opowiedział historię powstania tańca, a Marina pokazała nam prosty eksperyment z olejem, wodą i sodą, nawiązując do Dnia Wody, który przypada w marcu.

Na koniec obcokrajowcy poczęstowali nas hiszpańskim puddingiem i słowackim makaronem z makiem, które to potrawy sami przygotowali dla naszych NUTEK.

Zajęcia były twórcze, dzieci zaprzyjaźniły się z Mariną i Samuelem i aktywnie brały udział w warsztatach.  Dziękujemy bardzo studentom za wizytę w NUTCE.

Data dodania: 2017-03-21 COFNIJ