Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

Wydarzenia w sierpniu – PÓŁNUTKI


Zabawy sensoryczne

W sierpniu nasze Półnutki poświeciły swój czas w przedszkolu na rozwój zmysłów oraz integracji sensorycznej. Dzieci poznawały świat za pomocą dotyku. Bawiły się w kucharzy, robiąc przeróżne masy plastyczne. Nie zabrakło także aktywności fizycznej. Uwrażliwiały zmysł dotyku poprzez pokonywanie ścieżki sensorycznej. Bosymi stopami przemierzały tor składający się m.in. z kamyków i ryżu. Jednak najwięcej radości sprawiło im zanurzenie nóg w kisielu. Dzieci dowiedziały się również, co to jest ciecz nienewtonowska oraz jak się ją tworzy. Miały przy tym okazje zaobserwować jak pod wpływem ich dotyku następuje zmiana konsystencji masy.  Półnutki w sierpniu zamieniły się w malarzy i w ten oto sposób powstały w naszej grupie piękne dzieła sztuki malowane na folii. Wiele radości sprawiło również stworzenie gniotka. Podekscytowanie dzieci podczas obserwacji zmieniania się objętości kulek hydrożelowych sięgało zenitu.


Kolorowe lody – zakończenie wakacji

Wakacje zakończyliśmy tygodniem, gdzie hasłem przewodnim były „lody dla ochłody”. Półnutki wykorzystały ostatnie gorące dni i samodzielnie zrobiły ulubiony deser wszystkich dzieci - lody. W trakcie delektowania się śmiało stwierdziły, że własno zrobione lody wcale nie są gorsze niż te kupione w sklepie. Miały okazje uruchomić swoja wyobraźnie i stworzyć obraz malowany kolorowym lodem. Powstały także piękne prace plastyczne –  lody z waty. Tak smacznie i kolorowo zakończony miesiąc sierpień dał dzieciom w Nutce pełno sił i nowej energii do zbliżającego się rozpoczęcia nowego roku przedszkolnego.

 

 


Data dodania: 2020-10-07 COFNIJ