Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

CO SIĘ WYDARZYŁO W LUTYM…….


Wyjście na pizzę

Na początku lutego zabraliśmy dzieci na mini warsztaty robienia pizzy. Dzieci w grupach 4-osobowych przyrządzały pizzę dodatkami według własnych pomysłów. Następnie pizza była wypiekana i dzieci ją degustowały. Celem naszej wizyty w restauracji było zapoznanie ze sposobami przyrządzania pizzy oraz uwrażliwienie dzieci na kulturalne zachowanie się w restauracji. Wszystkie pizze wyszły pyszne, kolorowe i bardzo dzieciom smakowały.


Zabawa Karnawałowa z firmą TRENDIS

11 – go lutego  odbył się dla dzieci bal karnawałowy, który poprowadziła firma TRENDIS. Dzieci ubrane w kolorowe stroje chętnie brały  udział w  konkursach z nagrodami, były ciekawe zabawy i tańce integracyjne, kolorowe baloniki i bańki mydlane i mnóstwo atrakcyjnych zabaw, podczas których nie sposób było się nudzić.

 

Fizyka dla SMYKA z Akademią Nauki  -  Magnetyzm

Dzieci zaliczyły również warsztaty naukowe pod hasłem  „Fizyka dla Smyka” mające na celu przybliżenie  tajemnic otaczającego nas świata. Pani Ola przywiozła ze sobą unikalne zestawy edukacyjne i poprzez ciekawe eksperymenty pokazała nam czym jest MAGNETYZM. Dowiedzieliśmy się, czym są: magnesy, przyciąganie i odpychanie, co to jest lewitacja przedmiotów w polu magnetycznym oraz jak działa wykrywacz metalu. Zajęcia były bardzo ciekawe i dziękujemy pani Oli za kompendium wiedzy na temat magnetyzmu, przekazanego  w bardzo przystępny sposób w formie zabawy.


PÓŁNUTKI – Walentynki

14 lutego Starszaki  świętowały Walentynki. Nie zabrakło wesołych zabaw ruchowych, rywalizacji międzygrupowej oraz atmosfery życzliwości i przyjaźni. W tym dniu dzieci dowiedziały się kim był św. Walenty i dlaczego to właśnie on został patronem Zakochanych.  Półnutki własnymi słowami próbowały definiować co to jest miłość i odkrywały jej symbole. Po tańcach-przytulańcach dzieci oglądały pokaz robienia waty cukrowej, którą z ochotą pałaszowały. Na koniec wykonały naszyjniki z serc, które być może zdobią szyje ich bliskich. Dziękujemy Pani Kasi i Pani Ani G. za ciekawe pomysły i wesołą zabawę.

 

Audycja z YAMAHĄ - Tańce Jazzowe i Nowoczesne

Odwiedzili nas artyści ze szkoły  YAMAHA z audycją poświęconą tańcom jazzowym i nowoczesnym. Dzieci zobaczyły jak się tańczy new style, jazz, hip-hop, disco dance, street jazz oraz dancehall. Lekcja była interaktywna z udziałem najmłodszych widzów, dzięki czemu dzieci szybciej opanowały wiedzę na temat tańców nowoczesnych.


TYDZIEŃ BAJEK I BAŚNI  

Teatrzyk cieni u Półnutek

W lutym podczas tygodnia bajek i baśni dzieci wcielały się w różne role, odgrywały scenki i miały różne aktywności związane z tematyką tygodnia. Podczas wspólnego czytania z paniami dzieci utrwalały znajome im bajki i baśnie oraz poznawały te mniej znane. W grupie Półnutek powstał też teatrzyk cieni, na który zostały zaproszone również Dzwoneczki. Pani Ania G. zaprezentowała bajkę pt. „Trzy świnki”. Dzieci bardzo zainteresowała taka forma przedstawienia i ochoczo próbowały odtworzyć losy znajomych im świnek za pomocą gry światła i cieni.  

Wspólne czytanie bajek i baśni z mamą Gabrysi D. i babcią Wojtka T.

W tym tygodniu do wspólnego czytania bajek i baśni zaprosiliśmy również Panią Agatę – mamę Gabrysi D. oraz Panią Reginę – babcię Wojtka T. Początkiem tygodnia gościliśmy mamę Gabrysi, która przyniosła wspaniałą kolekcję baśni z interaktywnym długopisem, który bardzo zainteresował dzieci. Przybliżyła nam ona losy „Kota w butach”, po czym wspólnie śpiewaliśmy znane kołysanki. Natomiast końcem tygodnia odwiedziła nas babcia Wojtka z bajką pt. „Chciwy lis i mała kurka”, a także zaprezentowała nam „Rzepkę”, w czasie której dzieci aktywnie uczestniczyły, układając postacie zgodnie z treścią wiersza. Dzieci były zasłuchane i zafascynowane przybyłymi gośćmi. Dziękujemy bardzo mamie Gabrysi i babci Wojtka za chęć przybycia i ciekawą prezentację wybranych bajek, baśni i wiersza.


DZWONECZKI  – zajęcia z p. Aliną - „Kolorowy Świat”

We wtorek grupa „Dzwoneczków” świętowała dzień pod hasłem „Kolorowy świat”. Dzieci ubrane w stroje w ulubionych kolorach brały udział w kolorowych zabawach ruchowych. Zajęcia przeprowadziła pani Alinka, podczas których dzieci utrwalały zdobyte umiejętności. Nie zabrakło  rozpoznawania kolorów, bitwy na kolory, zabaw z kolorowymi piłeczkami, układania rytmów oraz rzucania piłeczkami do celu. Przedszkolakom udało się nawet wyczarować kolory – pomarańczowy, fioletowy, brązowy i zielony. Dzieci z zaangażowaniem wycinały kolorowe węże oraz odbijały rączki na kartce. Na koniec malowały farbami ulubione postaci z bajek: Elsę i Zygzaka Mcqueen’a. Kolorowy Dzień dostarczył wszystkim wiele radości i pozytywnych wrażeń.

Dziękujemy bardzo pani Alince za bardzo ciekawe, pełne kolorów zajęcia.


28.02.(piąt.) – Spotkanie i warsztaty z dietetykiem z Bonne-Sante

Odwiedziły nas panie  z Gabinetu Dietetycznego Bonne- Sante. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jakie produkty powinny  wybrać, idąc do sklepu na zakupy, które produkty zawierają ukryty cukier, a których należy unikać. Były też ćwiczenia ruchowe według maksymy „Ruch to zdrowie”. Dzieci chętnie brały udział w ćwiczeniach. Na koniec pani dietetyk przygotowała razem z dziećmi jogurtowy przysmak, który dostarczył nam porcję witamin na drugie śniadanie. Dziękujemy bardzo Paniom – Klaudii i Reginie za lekcję promocji zdrowia.


URODZINY

W tym miesiącu swoje urodziny radośnie świętowali:  Antoś z grupy PÓŁNUTEK i Szymon z grupy Dzwoneczków. Były pyszne torty, owocowa przekąska i ulubione zabawy integracyjne.


Data dodania: 2020-02-29 COFNIJ