W piątek odbyła się w naszym przedszkolu huczna „Zabawa Bajkowa”, która została zorganizowana z okazji „Dnia Postaci z Bajek”. Przedszkolaki oraz rodzice przygotowali wspaniałe stroje. Dziewczynki wcieliły się w rolę księżniczek, wróżek oraz laleczek. Niektóre poprzebierały się również za Czerwonego Kapturka, Myszkę Miki czy Elfa. Wśród chłopców królował strój super bohaterów m.in. Spider- Man’a, Batmana, inni zaprezentowali się w przebraniu Pirata, Pomocnika św. Mikołaja, Żółwia Ninja, Elfa.

Panie przygotowały dla dzieci wiele atrakcji. Przebrały się za bajkowe postaci. Pani Ania była Kopciuszkiem, Pani Marta - Królewną Śnieżką natomiast Pani Kinga zaprezentowała się jako Red z Angry Birds. Zabawy dydaktyczne i ruchowe przeprowadziła z przedszkolakami Pani Marta. Dzieci zostały zapoznane z najpiękniejszymi bajkami literatury dziecięcej. Następnie dobierały symbole do określonej bajki, rozwiązywały zagadki, szukały zagubionego pantofelka Kopciuszka, jeździły pociągiem, oddzielały ziarna kukurydzy od grochu oraz tańczyły na magicznym balu rodem z klasycznej bajki.

Rewelacyjne stroje, ciekawe zagadki oraz baśniowa atmosfera sprawiły, iż nasze maluchy były bardzo zadowolone i zaciekawione światem bajki. Dziękujemy bardzo naszym paniom z Nutki za wspaniałe pomysły i radosną zabawę.

Data dodania: 2014-09-21 COFNIJ