Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

EKO - TYDZIEŃ

W II połowie lipca mieliśmy w NUTCE Eko – tydzień, w którym towarzyszyły  nam ekologiczne zabawy twórcze i kreatywne z wykorzystaniem  kartonu, gazet, folii bąbelkowej, worków na śmieci, itp. Tworzyliśmy m.in.  eko – zabawki i prace plastyczne z eko – śmieci. Kursem projektowania mody były zajęcia prowadzone z panią Anią Golenia pod hasłem EKO – MODA – dzieci ubrane w worki na śmieci, śmieciową biżuterię i kartonowe buty prezentowały się na wybiegu w roli modelek i modeli, co bardzo się dzieciom podobało. Dziękujemy za te ciekawe zajęcia recyklingowe.

 

KOLOROWY TYDZIEŃ Z BAJKAMI

Ostatni tydzień lipca był Kolorowym Tygodniem z Bajkami, w którym zobaczyliśmy m.in.  spektakl „Odważny Pastuszek” o pasterzu Dawidzie, który pomagał królowi zapanować nad jego złym humorem. Obchodziliśmy również Dzień SMERFA, który poprowadziła pani Ania Stefan – było wesoło i śmiesznie. Dzieci przebrane za SMERFY brały udział w różnych zabawach i konkurencjach, śpiewały, tańczyły i zgadywały zagadki dotyczące leśnych bohaterów. Dziękujemy bardzo za te ciekawe zajęcia.


W Tygodniu Bajkowym wyjechaliśmy na wieś do Gospodarstwa Agroturystycznego na zajęcia pod hasłem „Moje wiejskie wakacje”. Wyjazd był bardzo udany, dzieci jechały traktorem, zbierały jabłka w sadzie, zobaczyły króliki, zajadały wiejskie śniadanie na świeżym powietrzu i mogły pobawić się w ogromnym ogrodzie na placu zabaw.

 

W tym miesiącu obchodziliśmy również Bajkowe Urodziny Oli i Filipa. Zabawy bajkowe poprowadziła z dziećmi pani Marta. Dzieci przebrane w postaci z bajek miały wspaniałą zabawę urodzinową. Życzymy Oli i Filipowi wszystkiego dobrego w Dniu ich urodzin, a Pani Marcie dziękujemy za poprowadzenie radosnych zabaw  urodzinowych.

 

WIZYTA  w  MUZEUM  TECHNIKI  i  MILITARIÓW

Lipiec zakończyliśmy wyjazdem do MUZEUM Techniki i Militariów. Był to wyjazd pod hasłem „Lotnicza Przygoda”. Dzieci zobaczyły wystawę motocykli, zabytkowych samochodów, samolot pasażerski i cywilny, stary sprzęt AGD oraz salę z mundurami.

Naszym przewodnikiem po MUZEUM był pan Jakub – konstruktor samolotów i miłośnik latania. Dziękujemy mu bardzo za zaproszenie i ciekawą wycieczkę.


Data dodania: 2018-09-02 COFNIJ