10 listopada odwiedził nas zespół ludowy NASTURCJE z Głuchowa. Spotkanie ze sztuką to jeden z elementów mających wpływ na szerzenie świadomości narodowej przedszkolaków. Dzieci poznały piosenki i przyśpiewki ludowe typowe dla naszego regionu wykonane z akompaniamentem akordeonu oraz nauczyły się tańczyć  TROJAKA. Przedszkolaków zachwyciły również piękne ludowe stroje prezentowane przez zespół. Dzieci mogły nawet przymierzyć niektóre elementy stroju rzeszowskiego i krakowskiego.

Na koniec dzieci wraz z paniami wykonały prześliczne laleczki w stroju ludowym z łyżek drewnianych, które zabrały do domu na pamiątkę zajęć ludowych.

Serdecznie dziękujemy paniom: Zofii Dzierga, Anecie Kuźniar, Karolinie Styś, Beacie Babiarz, Marzenie Szydełko oraz panu Zdzisławowi Głuszek za przybycie do naszego przedszkola i przeprowadzenie ciekawych zajęć o tematyce regionalnej i ludowej.

Data dodania: 2015-11-11 COFNIJ