Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

Wyjazd do stadniny „Zaścianek nad Wisłokiem”

            W dzisiejszy, pogodny dzień wybraliśmy się na wycieczkę do stadniny koni „Zaścianek nad Wisłokiem” w Czarnej. Na początku przedszkolaki dowiedziały się jak nazywa się dorosłe i małe konie, jak określa się ich odmiany maści oraz poznały najważniejsze zasady żywieniowe tych zwierząt. Dzieci także dzielnie pomagały przy czesaniu konia i czyszczeniu jego kopytek.

Następnie wszystkie Nutki mogły przejechać się na jednym z najłagodniejszych ogierów, grać w różnorodne gry w ogrodzie oraz malować kredą po specjalnie przygotowanej do tego nawierzchni. Przedszkolaki były również zachwycone zabawą w domku na drzewie.

Na zakończenie odbyło się PASOWANIE NA JEŹDŹCA - dzieci uczestniczyły w konkursie wiedzy o koniach oraz w zawodach sportowych (rzut podkową, bieg galopem, skok przez płotek), po których uzyskały dyplom i tytuł przyjaciela stadniny oraz przystąpiły do szlachetnego grona miłośników koni.

 

 


Data dodania: 2016-06-21 COFNIJ