Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

Warsztaty konstrukcyjne MAMMUTICO


We wtorek odbyły się warsztaty konstrukcyjne z gigantycznymi klockami Mammutico. Warsztaty poprowadzili animatorzy z Akademii Kreatywności z Rzeszowa.  Klocki MAMMUTICO  rozwijają kreatywność  dzieci i można było je układać w powierzchni płaskiej i w przestrzeni. Dzięki wielkim rozmiarom dzieci uczyly  się przestrzeni wokół siebie, współpracy z innymi, ćwiczyły  umiejętności chwytania, rozwijały  poczucie równowagi i koordynacji pracy oczu i rąk. Zabawa klockami dawała wiele satysfakcji i radości z budowania. 

 

Wizyta lekarza

 

 

Zaprosiliśmy do przedszkola LEKARZA – panią Weronikę Niemczak, żeby opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie i  pokazała sprzęty, którymi bada się pacjentów.  Dzieci dowiedziały się jak zadzwonić na telefon alarmowy, ćwiczyły na maskotkach robienie zastrzyków i opatrunków, dowiedziały się jak zrobić sztuczne oddychanie. Zajęcia miały na celu przybliżenie zawodu lekarza oraz oswojenie dzieci z „białym fartuchem”. Dzieci w tym dniu przyniosły swoje ulubione maskotki, które spełniały rolę pacjentów.

 

Bardzo dziękujemy pani doktor Weronice za miłe spotkanie i przydatne informacje na temat ratowania ludzkiego życia. 

 


Data dodania: 2019-03-15 COFNIJ