Zeszły tydzień przebiegł w NUTCE pod hasłem "W świecie zwierząt". Dzieci miały cykl zajęć edukacyjnych o zwierzętach. Na początku tygodnia odwiedziliśmy sklep zoologiczny AQUA ZOO, w którym obejrzeliśmy różne zwierzęta i zapoznaliśmy się z ich naturą. Następnie poszliśmy z wizytą do Oranżerii, aby poznać jej mieszkańców.

Panie z Oranżerii przekazały  dzieciom wiele informacji na temat środowiska naturalnego zwierzątek, pozwoliły karmić niektóre z nich marchewką i burakiem.

Tydzień zakończyliśmy lekcją z pieskiem Almą, która zawitała do naszej Nutki z panią Olą Flejszar. Pani Ola opowiedziała nam o obowiązkach właściciela czworonoga, jego naturze oraz przedstawiła kilka trenerskich sztuczek. Alma dzielnie reagowała na komendy wydawane przez panią Olę. Na koniec dzieci mogły same tresować Almę i wydawać jej komendy.

Liczne wyjścia i warsztaty podczas tego tygodnia miały na celu wychowanie dla poszanowania zwierząt.

Data dodania: 2016-07-19 COFNIJ