Cały ostatni tydzień  poświęciliśmy zajęciom o naszej Polsce. Dzieci poznawały symbole narodowe , śpiewały hymn, stojąc na baczność, oglądały prezentacje filmowe, dotyczące naszych tańców narodowych oraz legend.

Dzieci poznały na zajęciach tradycyjne stroje ludowe, m.in. krakowski, rzeszowski oraz góralski i tańczyły w nich nasze polskie tańce. Na koniec naszego tygodnia o Polsce poznaliśmy typowe potrawy kuchni polskiej i dzieci mogły je popróbować. Na naszym stole znalazły się: pierogi, krokiety, gołąbki, barszcz czerwony, żurek oraz bigos. Wszystkie potrawy bardzo dzieciom smakowały.

Celem naszych zajęć było kształtowanie u dzieci postawy patriotycznej, uświadomienie przedszkolakom ich tożsamości narodowej oraz rozbudzenie miłości do kraju ojczystego.

Data dodania: 2014-11-16 COFNIJ