Dzisiaj rozpoczęliśmy w NUTCE tydzień małego odkrywcy i zabrałyśmy dzieci na zajęcia edukacyjne do Centrum Edukacji Ekologicznej. Zajęcia były bardzo urozmaicone i ciekawe - dzieci miały okazję zobaczyć żywe owady i obserwować je w specjalnych pojemniczkach przez lupę i przez mikroskop. Pan Maciek pokazał nam również  gatunki owadów w przezroczystym  tworzywie, dzięki czemu mogliśmy bardzo dokładnie zaaobserwować budowę owada.

Następnie swoje obserwacje dzieci przelały  na papier i wymyślały swoim owadom imiona. W drugiej części naszej lekcji robiliśmy maski z papieru w kształcie zwierąt.

Zobaczyliśmy również ogródek, w którym dzieci poznawały  różne rodzaje ziół i kwiatów, mogły powąchać mietę i macierzankę oraz zobaczyć lilię wodną.

Celem naszej wizyty było rozwijanie świadomości ekologicznej, poznanie  świata owadów i roślin oraz wzbogacenie wiedzy na temat środowiska naturalnego.

Dziękujemy bardzo panu Maćkowi, pani Kasi oraz wolontariuszom za ciekawe odkrywcze zajęcia ekologiczne.

Data dodania: 2014-07-28 COFNIJ