W środę do naszego przedszkola przyjechali obcokrajowcy, aby opowiedziećo swojej kulturze i państwie. Gościliśmy Sonię z Węgier oraz Dawida i Sandrę z Hiszpanii. Dzieci były bardzo zaciekawione historiami opowiadanymi przez gości. Obcokrajowcy prezentowali Nutkom swoje flagi, regionalne smakołyki oraz tańce pochodzące z ich państw. Dzieci oglądały również zagraniczne bajki.

Razem z naszymy gośćmi poznaliśmy mapę Europy oraz flagi poszczególnych państw europejskich. Następnie wykonaliśmy prace plastyczne - kolorowaliśmy flagi europejskie.

Dziękujemy bardzo Sonii, Dawidowi i Sandrze za przybycie i przybliżenie kultury innych krajów.

Data dodania: 2014-08-19 COFNIJ