W drugim tygodniu sierpnia dzieci wcieliły się w rolę małych naukowców! Poprzez naukę i zabawę nauczyły się podstawowych praw z zakresu biologii, chemii i fizyki.

Przedszkolaki pod nadzorem Pań poznały właściwości drożdży, papki z mąki kukurydzianej i ziemniaczanej. Zafascynowane nauką „Nutki” mieszały farby, produkowały oranżadę w proszku oraz sprawdzały rozpuszczalność atramentu w wodzie. Dzieci miały okazję poznać kilka właściwości drewna, oleju, ciepłej i zimnej wody,  a nawet rozpuszczalnika.

Serdecznie dziękujemy naszym paniom z Nutki - pani Kindze, pani Marcie i pani Ani za wspaniałe zajęcia i wzbudzenie ciekawości zjawiskami otaczającego nas świata.

Data dodania: 2015-08-14 COFNIJ