Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

TYDZIEŃ  EKSPERYMENTOWANIA

 

Drugi tydzień lipca spędziliśmy na wspólnym eksperymentowaniu, doświadczaniu, odkrywaniu.

 

Pani Ania G. przeprowadziła eksperymenty z balonami. Dzieci stwarzały bezpieczne mieszanki „pompujące” balony, obserwowały wirujący balonowy pierścień, wykonywały szaszłyki z balonów. Dzieci wraz z panią poddawały balony różnym czynnikom, poszukując odpowiedzi na pytanie „Pęknie, czy nie pęknie?”. Było wystrzałowo.

 

Innym razem pani Marta zaprosiła dzieci do eksperymentowania z kolorami.  Dzieci obserwowały tęczę wyczarowaną w kieliszku, stwarzały kolorową magiczną pianę, malowały w mleku, a kolorowy sztuczny śnieg (wykonany z granulatu z pieluszki, wody i barwników spożywczych) okazał się przebojem dnia. Było kolorowo.

 

Natomiast pani Alinka przeprowadzała eksperymenty z różnego rodzaju masami. Dzieci sporządziły glutka „Gucia”, obserwowały ciecz nienewtonowską, a także zrobiły pachnącą kolorową ciastolinę. Dzieci bez oporów sporządzały mieszanki,  zanurzały w nich ręce sprawdzając konsystencję. Nasze Nutki umazane od stóp po głowy doświadczały poprzez dotyk.

 

5. URODZINY NINY


W drugim tygodniu lipca w gronie 5-latków przywitaliśmy Ninę. Wszystkie Nutki złożyły solenizantce życzenia urodzinowe i zaśpiewały tradycyjne Sto Lat. Po poczęstunku chrupkowo-owocowym Ninka jednym tchem zdmuchnęła świeczki, a na talerzyki dzieci trafił pyszny tort. Dzieci uczestniczyły również w wesołych zabawach urodzinowych prowadzonych przez panią Alinę.

Jeszcze raz składamy Ninie najlepsze życzenia z okazji jej piątych urodzin. 


Data dodania: 2018-07-18 COFNIJ