W piątek  odwiedził nas pszczelarz z mnóstwem różnych rzeczy, aby pokazać dzieciom, co robi i na czym polega jego praca przy pszczołach.

Pszczelarz przyniósł ze sobą prawdziwy ul z ramkami w środku, więc dzieci podziwiały miejsce , gdzie owady znoszą nektar z kwiatów.

Pan pszczelarz pokazał nam strój pszczelarza i specyficzną czapkę z siatką, chroniącą  przed pszczołami - można było przymierzyć taką dziecięcą czapkę pszczelarską i być pomocnikiem pszczelarza. Maluszki  słuchały opowieści o pszczołach i pracy pszczelarza z zainteresowaniem, była to bardzo ciekawa pogadanka.

Dzieci miały okazję zobaczyć  prawdziwe pszczoły w ramce zamkniętej w szklanym mini-ulu.  To był niesamowity widok, dzieci mogły z bliska podziwiać pszczoły, szukać matki pszczelej i zobaczyć jak wygląda ramka w ulu. Później same konstruowały z czterech elementów drewniane ramki.

Dziękujemy bardzo panu pszczelarzowi Zbigniewowi Czyrkowi za odwiedziny w naszej NUTCE i dziękujemy za pyszny, zdrowy upominek.

Data dodania: 2014-06-29 COFNIJ