We wtorek przyjechała do nas pani Ania z Małej Akademii z Rzeszowa, która poprowadziła interesujące zajęcia z SENSOPLASTYKI z użyciem owoców i warzyw. Dzieci miały edukację witaminkową, czyli mogły powąchać i podotykać owoce i warzywa, nawet te mniej popularne – jarmuż czy seler naciowy. Pani Ania miksowała jarzyny  w mikserze i każdy po otrzymaniu owocowo – warzywnej masy dodawał mąkę i wyrabiał ciasto.  Masa pachniała przeróżnie – a w sali unosił się zapach cebuli, buraków, selera czy marchwi.

Na koniec dzieci malowały farbą pucholiną własne rysunki  i  zabierały je do domu. Zajęcia były bardzo ciekawe i najśmieszniejszy był konkurs na minę po polizaniu  kwasku cytrynowego . Dziękujemy za drugie już spotkanie z SENSOPLASTYKĄ , które bardzo podobało się dzieciom .

Data dodania: 2017-08-02 COFNIJ