Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

SAMOLOTEM w CHMURY


W połowie stycznia odbyły zajęcia edukacyjne  w formie zabawy pod hasłem „Samolotem w chmury”, które poprowadził konstruktor samolotów pan Marcin Mokrzycki, tata Natalki.  Celem zajęć było rozbudzenie ciekawości lotnictwem. Na zajęciach dzieci  zobaczyły prezentację filmową,  bajki z motywami latania, różne typy samolotów, którymi mogły się pobawić, dowiedziały się ciekawostek  na temat latania, a do domu dostały model samolotu do zrobienia z rodzicami oraz balony. Zajęcia były bardzo ciekawe, dzieciom najbardziej podobały się zabawki – samolociki.  

 

ZAJĘCIA PODRÓŻNICZE - W INDIAŃSKIEJ WIOSCE


Było to kolejne spotkanie podróżnicze z firmą POZNAJEMY ŚWIAT. Dzieci tym razem dowiedziały  się  o Indianach Ameryki Północnej. Miały okazję: poznać rytuał Indian Navaho z Kanady, zatańczyć indiański taniec, zobaczyć pióropusz Indian Iroquezów, zobaczyć tipi, dowiedzieć się, kim jest wódz i co to jest totem, poznać najważniejsze dla Indian zwierzęta i pobawić się etnicznymi zabawkami z indiańskiego świata. Nie zabrakło twórczej zabawy, podczas której dzieci poznawały kulturę Indian.

 

 


Data dodania: 2019-01-23 COFNIJ