Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

 

POZNAJEMY  SPRZĘTY ELEKTRYCZNE


W zeszłym tygodniu pani Ania Golenia przeprowadziła zajęcia o sprzętach elektrycznych, podczas których nasza Nutka zamieniła  się w sklep AGD.  Były  prezentowane urządzenia elektryczne i omawiane zasady ich działania. Dzieci miały okazję zobaczyć jak się spienia mleko, jak działają wałki elektryczne oraz miksowały ciasto na gofry, które później piekły w gofrownicy. Gofry wyszły przepyszne i wszystkim bardzo smakowały. 

Celem zajęć było  uświadomienie dzieciom, jakie znaczenie ma prąd w naszych domach oraz zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. 

 

Dziękujemy pani Ani za bardzo ciekawe zajęcia i pokazanie nam nietypowych urządzeń, których nie mamy w domu, np.  projektor do bajek na klisze, wałki elektryczne oraz starą maszynę do szycia. 


Dopełnieniem wiedzy o sprzętach elektrycznych była wizyta w NEONECIE, w którym dzieci zobaczyły jeszcze więcej urządzeń i zapoznały się z tymi rzadziej używanymi. Dziękujemy obsłudze sklepu za możliwość obejrzenia asortymentu w celach edukacyjnych. 


Data dodania: 2017-11-22 COFNIJ