Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

Naukowe SHOW z eksperymentami


Podczas tygodnia eksperymentowania zaprosiliśmy do naszego przedszkola pana Tomka - szalonego naukowca z Rzeszowa, który zaprezentował naszym przedszkolakom eksperymenty z wykorzystaniem niezwykle ciekawej substancji jaka jest ciekły azot. Nutki aktywnie uczestniczyły w pokazie, chętnie zgłaszając się do doświadczeń. Dzieci m. in. obserwowały co dzieje się z balonami, żywymi kwiatkami zanurzonymi w ciekłym azocie. Był również zamrożony, gwiżdżący czajnik, magiczne bańki mydlane i efektowne wybuchy białej pary wynikające z połączenia ciekłego azotu z ciepłą wodą. Dzieci mogły poznać wybrane właściwości ciekłego azotu i mogły go dotknąć w bezpieczny sposób.

 

Serdecznie dziękujemy panu Tomkowi za przeprowadzenie widowiskowego show.


Data dodania: 2018-07-18 COFNIJ