Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

Wydarzenia we wrześniu – PÓŁNUTKI


Dzień Raka

Początkiem miesiąca nasze Półnutki obchodziły Dzień Raka, podczas którego poznały wybrane ciekawostki na temat raka rzecznego występującego w naszym regionie. Ponadto w tym dniu dzieci uczestniczyły w zabawach zręcznościowych oraz wykonały pracę plastyczną. Jednakże największą atrakcją tego dnia była obserwacja raka, który swoim wyglądem i sposobem poruszania się niezwykle zainteresował nasze dzieci.

Dziękujemy Pani Kasi – mamie Antosia B. za dostarczenie raka, który po zajęciach bezpiecznie wrócił do swojego naturalnego miejsca bytowania.


Policja, Straż – poznajemy zawody

Przez kolejne tygodnie września tematem przewodnim u Półnutek była – Odwaga, w związku z czym, oprócz rozmów o słabościach, sposobach pokonywania lęków, czy ćwiczeń odporności emocjonalnej odbyło się wiele pogadanek i różnorodnych aktywności przybliżających dzieciom zawody wymagające dużej odwagi.

W piękny, słoneczny dzień Półnutki wraz z paniami wybrały się na spacer w okolice Komendy Policji. Na miejscu dzieci przywitał sympatyczny Pan Policjant, który opowiedział po krótce czym się na co dzień zajmuje, sprawdził wiedzę dzieci na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy, a na koniec obdarował dzieci odblaskami i słodkościami. W drodze powrotnej dzieci razem panią Kasią nazywały znaki drogowe i uczyły się prawidłowego przechodzenia przez pasy.

Strażak – to kolejnym zawód poznany przez nasze Nutki. Dzieci poprzez aktywne działanie utrwalały numery alarmowe, zwiedziły budynek przedszkola w poszukiwaniu gaśnic i oznaczeń drogi ewakuacyjnej. Ponadto Półnutki miały okazję zobaczyć wybrane sprzęty gaśnicze oraz mogły przymierzyć umundurowanie bojowe strażaka.  Na placu zabaw dzieci uczyły się rozwijać i podpinać węże, a dzięki współpracy „gasiły” pożar przy pomocy hydronetki wodnej.

Bardzo dziękujemy Panu Policjantowi za bardzo miłe i spontaniczne spotkanie oraz Strażakom z OSP Czarna za pożyczenie sprzętów.

 

Urodziny Zuzi i Emanueli

 

We wrześniu świętowaliśmy 5. urodziny Zuzi i Emanueli, były słodkości i wspólny zabawy przy muzyce. Dziewczynkom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego,  dużo uśmiechu i zdrówka!


Data dodania: 2020-10-07 COFNIJ