Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

CO  SIĘ  WYDARZYŁO  WE  WRZEŚNIU……

 

Wrzesień  był miesiącem  adaptacji nowych dzieci, ale mimo to nie rezygnowaliśmy z naszych wyjazdów i wydarzeń.  Zaplanowaliśmy wyjazd do PANA PIANINKO do Rzeszowa. Podczas wizyty w pracowni pana stroiciela dzieci zobaczyły szklane, podświetlane pianino i dowiedziały się jak jest zbudowane, jak powstaje dźwięk i próbowały grać na instrumencie, obserwując  ruszający się mechanizm wewnątrz pianina.

Grupa starszaków pojechała na  ZLOT OWADÓW – SKRZYDLATORIUM na Bulwary Rzeszowskie, żeby świętować Dzień Ziemi. Na dzieci czekały różne atrakcje na świeżym powietrzu – ekologiczne zabawy, „eksperymentowe show”, zawody zręcznościowe i konkurs strojów, a także liczne występy artystów.

 

Poza tym wyjazdem starszaki  uczyły się kisić kapustę, szatkowały ją na szatkownicy, ugniatały i wkładały do słoików, a następnie  dbały i wykonywały czynności stosowne do ukiszenia przez kilka dni.


Było spotkanie z Policjantem o bezpieczeństwie na drodze i w domu  oraz spotkanie z rycerzem i damą . Dzieci poznały strój rycerza i damy oraz  ekwipunek  wojownika . Mogły zobaczyć rekwizyty średniowieczne, m.in. narzędzia tortur tzw. dyby. Celem naszych zajęć było przybliżenie historii i obyczajów średniowiecza.


DZWONECZKI świętowały czwarte urodziny Zuzi i Jagódki oraz z panią Alinką uczyły się robić pyszną sałatkę owocową – kroiły, łączyły owoce z jogurtem i degustowały jak smakują pojedyncze owoce, jaki mają smak, zapach, kolor. Dziękujemy pani Alince za pyszne zajęcia i ciekawe owocowe pomysły.

 

 


Data dodania: 2019-11-18 COFNIJ