Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

Nasze wydarzenia w styczniu

 

Warsztaty mydlarskie

Początkiem stycznia odbyły się warsztaty mydlarskie z firmą ANTEA. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat pochodzenia i rodzajów mydła, a w trakcie działań praktycznych poznawały proces produkcji mydła. Dzieci samodzielnie wykonywały piękne mydełka glicerynowe, które ozdabiały oryginalnymi dodatkami tj. ziołami, muszelkami, ziarnami kawy, czy solą morską. Ponadto dzieci rozpoznawały zapachy oraz oglądały mydełka w różnych kolorach i kształtach.

 

Wyjazd do Kielanówki

Wybraliśmy się do Kielanówki, by w Kościele p.w. Św. Urszuli Ledóchowskiej, podziwiać piękną, ruchomą Szopkę Bożonarodzeniową. W wystroju oprócz Świętej Rodziny zobaczyliśmy wiele starannie, ręcznie wykonanych, ważnych budowli oraz kościołów z różnych zakątków Polski i świata. W innej części scenerii oglądaliśmy wiejski krajobraz z poruszającymi się postaciami i zwierzętami. Ksiądz Proboszcz przybliżył nam kolejne etapy powstawania tej niezwykłej kompozycji, a dzieci z zaciekawianiem słuchały opowiadania o Narodzeniu Pana Jezusa. W tym dniu nie zabrakło też chwil zadumy oraz wspólnie śpiewanych kolęd.

 

Teatrzyk Blaszany Bębenek

W styczniu gościliśmy również aktorów z Teatrzyku Blaszany Bębenek, którzy przedstawili nam bajkę pt. „Pinokio”. Przypomnieliśmy sobie losy drewnianego pajacyka, a dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Z zaangażowaniem pomagały Pinokiowi w podejmowaniu decyzji i towarzyszyły mu w drodze do stawania się lepszym. To piękna opowieść, która przypomniała naszym Nutkom, że niewłaściwe zachowanie niesie ze sobą pewne konsekwencje, a to dobre zostaje zauważone i nagrodzone.

 

„Dzika Afryka” – warsztaty podróżnicze  

Po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach z wykorzystaniem niezwykłej kopuły, z która zawitała do nas firma Jupiter. Tym razem wybraliśmy się w podróż do niesamowitej Afryki. Oglądaliśmy piękne krajobrazy oraz wysłuchiwaliśmy ciekawostek na temat afrykańskich zwierząt i ich zwyczajów. Prowadzący w ciekawy sposób opowiadał m.in. o żyrafach, słoniach, zebrach czy lwach, a wnętrze kopuły oraz sposób prezentacji filmu na jej półokrągłej ścianie dodawał niesamowitych wrażeń. Na koniec odbyła się krótka pogawędka, podczas której dzieci dzieliły się swoimi odczuciami i chętnie odpowiadały na pytania.

 

Dzień Babci i Dziadzia

Wśród wielu styczniowych atrakcji najważniejszym wydarzeniem był jednak Dzień Babci i Dziadzia, do którego dzieci starannie się przygotowywały. Na wstępnie odbył się koncert naszej Półnutkowej orkiestry, która poprzez odegranie kolędy na dzwonkach wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Następnie Dzieci przedstawiły piękne Jasełka zakończone życzeniami dla Babć i Dziadziów. W tym dniu nie zabrakło pięknych słów, wzruszeń i prezentów.

Bardzo dziękuję wszystkim Paniom z Nutki, a w szczególności Pani Alince i Pani Ani G. za przygotowanie  dzieci do tego szczególnego wydarzenia. Dziękujemy również Rodzicom, za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, a Babciom i Dziadkom za liczne przybicie, miłe gesty i słowa.

 

Urodziny Huberta, Amelki i Hani

W styczniu świętowaliśmy również czwarte urodziny Huberta, piąte urodziny Amelki z grupy Dzwoneczki oraz szóste urodziny Hani z grupy Półnutek. Były życzenia, laurki, uściski oraz wesołe zabawy integracyjne przy muzyce. Po przekąskach owocowych, zdmuchnięciu świeczek i radosnym odśpiewaniu „100 lat” dzieci zasiadały do pałaszowania pysznych tortów.

 

Życzymy naszym solenizantom wszystkiego najlepszego z okazji ich urodzin.


Data dodania: 2020-02-09 COFNIJ