Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

       


        TYDZIEŃ  GIER  i  ZABAW  na ŚWIEŻYM   POWIETRZU

Dzieci w tym tygodniu miały mnóstwo swobodnej zabawy na świeżym powietrzu. Byliśmy na STADIONIE, gdzie dzieci mogły się pościgać,  pograć w piłkę oraz poskakać na skakance i zagrać w badmintona. Zabawy na stadionie bardzo się wszystkim spodobały i z pewnością wrócimy tam nieraz. Innym razem poszliśmy do parku i uczyliśmy się puszczać wielkie bańki mydlane.  Przyjechał do nas też teatrzyk z pełnym humoru przedstawieniem  „Pipi Wędrowniczka” – dzieci odkrywały z Pipi nieznany świat i próbowały pomóc odnaleźć tatę  Pirata.

 

TYDZIEŃ ZWIERZĄT

W tym tygodniu karmiliśmy kaczki nad stawem w parku, wyjechaliśmy do Mini Zoo do Rzeszowa, gdzie mogliśmy zobaczyć z bliska zwierzęta oraz dowiedzieć się ciekawostek na temat ich życia. Innym razem gościliśmy pszczelarza – pana Zbigniewa, który opowiedział o swojej pasji i obcowaniu z pszczołami. Pan pszczelarz pokazał nam szklany ul, w którym znajdowała się ramka z żywymi pszczołami. Dzięki temu dzieci mogły zobaczyć namiastkę życia pszczół i dowiedzieć się więcej o tych pracowitych owadach.

 

TYDZIEŃ   - JEDZENIE  ZDROWE  i  NIEZDROWE

W tym tygodniu dzieci miały warsztaty kulinarne z panią Oksaną z firmy „Wkręceni w zdrowie” z Rzeszowa, podczas których samodzielnie  przyrządziły  orzechowe  „kulki mocy”, dowiedziały się o zdrowym odżywianiu i pobawiły się w zgadywanie smaków.  Poza tym w tym tygodniu robiliśmy kompoty z jabłek , gruszek i śliwek.  Tydzień ten zakończyliśmy spacerem do baru szybkiej obsługi  „KOLOROWE PARSOLKI”, gdzie zamówiliśmy zapiekanki z serem i warzywami, które dzieciom bardzo smakowały.


TYDZIEŃ  WSPOMNIEŃ  Z DAWNYCH LAT

Ostatni tydzień wakacji był bardzo intensywny. Wyjechaliśmy do Skansenu w Markowej, gdzie zobaczyliśmy, jak się mieszkało dawniej, obejrzeliśmy stare sprzęty, które używały nasze prababcie na wsi. Dzieci miały okazję pobawić się ludowymi zabawkami i posłuchać opowieści pani przewodnik, która pamiętała  stare czasy.

Poza tym byliśmy na wystawie pt. „Konik z drewna” w Starym Kasynie. Dzieci zobaczyły wystawę drewnianych i glinianych zabawek, malowały konika i zagrały w grę z dawnych lat – chłopka, zwanego potocznie „grą w klasy”.

Na zajęciach w przedszkolu zorganizowanych przez Panią Anię Golenia dzieci dowiedziały się o życiu w wiejskiej chacie. Nasza Nutka zamieniła się w skansen, pełno było starych sprzętów i urządzeń. Pod koniec zajęć pani Ania zorganizowała dzieciom kurs prania na tarze, co się dzieciom bardzo spodobało. To była namiastka życia na wsi dawno, dawno temu. Dziękujemy bardzo za takie twórcze i interesujące zajęcia.  


Pod koniec tygodnia dzieci bawiły się na placu zabaw w stare gry i zabawy z dawnych czasów. Były gry w klasy, łowienie drewnianych rybek, strzelanie kulkami papierowymi z łuku, zabawy starą oponą od roweru oraz gry w kółko-krzyżyk zrobionych z kamieni. To był wspaniały tydzień wspomnień, podczas którego dzieci odkryły, jak bardzo ciekawie można się pobawić zwykłym kijem, sznurkiem i kamieniem.

 

 

 

 

 

 


Data dodania: 2018-09-16 COFNIJ