Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

CO SIĘ WYDARZYŁO W PAŹDZIERNIKU…..


Październik rozpoczęliśmy  od spotkania z  pieskiem INKĄ – rasy Golden  i zajęć dogoterapii.  W czasie spotkania dzieci mogły  dowiedzieć się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie, uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem. Zajęcia dostarczyły dzieciom dużo pozytywnej energii i dla niektórych  była to lekcja odwagi. Następnie z okazji Światowego Dnia Zwierząt poznaliśmy owady, płazy i gady egzotyczne, a wśród nich węża zbożowego, pajęczaki w przezroczystych akwariach, traszki tyrtejskie, kolorowe jaszczurki  oraz skorpiony.  Dzieci dowiedziały się różnych ciekawostek na temat zwierząt oraz miały okazję nie tylko słuchać, ale też doświadczać poprzez obserwację  pod czujnym okiem prowadzących.


W połowie miesiąca pojechaliśmy z dziećmi  na wycieczkę do Tarnawki poobserwować kolory jesieni w lesie i spotkać się z leśniczym.  Celem naszej wycieczki było poznanie pracy leśniczego, bezpośredni kontakt z przyrodą oraz pogłębienie wiadomości na temat roślin i zwierząt żyjących w lesie. Dzieci miały okazję poznać różnorodność szaty roślinnej, wsłuchać się w odgłosy zwierząt i ptaków oraz nauczyć się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna flora i fauna. 


DZWONECZKI świętowały Dzień Dyni. Pomysłodawczynią była pani Ania Stefan, która przeprowadziła z dziećmi zajęcia edukacyjne o dyni, zabawy ruchowe tematyczne, a na koniec dzieci wykonały z małych dyni zwierzątka, które dzieci mogły zabrać do domu jako dyniową, jesienną dekorację. Dziękujemy pani Ani za ciekawe pomysły i dyniowe pamiątki.


Świętowaliśmy w grupie Dzwoneczków 3. Ur. Filipa i Wojtka.


PÓŁNUTKI pojechały na tańcobajkę do Rzeszowa o smokach, damach i rycerzach. Bajka była wspaniała – interaktywna, dzieci tańczyły  do energicznej  muzyki i wykonywały proste układy ruchowe razem z animatorami, była oryginalna scenografia, kolorowe kostiumy i niespodzianki. Dzieci miały dużo radości i dużo ruchu w tym dniu.


Urodziny w grupie PÓŁNUTEK świętowali Antoś i Wojtek.


W II połowie października odbył się Konkurs Wierszy o JESIENI w Bibliotece Miejskiej.

Z radością informujemy, że nasze przedszkolaki dzielnie walczyły o nagrody w konkursie.

Oto wyniki:   Sara Tomaszek – I miejsce

                        Amelia Kontek i  Amelia Sołkowicz – II miejsce

                        Emilka Kołomyja – III miejsce

                        Eryk i Nina – wyróżnienia specjalne, a Bartek – wyróżnienie.

 

Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy wygranych  w konkursie. 


Data dodania: 2019-11-18 COFNIJ