Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

NASZE  WYDARZENIA  W  LISTOPADZIE…….


Listopad rozpoczęliśmy od spaceru na cmentarz, aby zapalić znicze na grobach, pomodlić się i uszanować pamięć  zmarłych.


Dzień Makaronu  u PÓŁNUTEK

Na początku listopada w grupie PÓŁNUTEK pani Ania Golenia przeprowadziła zajęcia, w których głównym bohaterem był makaron. Poznaliśmy „ciekawostki makaronowe”,  zastosowanie i rodzaje makaronu, porównywaliśmy kształty, wielkości i kolory. Nie zabrakło  zabaw nie tylko kulinarnych , ale również matematycznych, ruchowych i konstrukcyjnych. Udało nam się - z pomocą pani Ani Goleni - zrobić domowy makaron, ugotować go i zjeść z serem lub dżemem. Wyszedł pyszny, wszystko zostało zjedzone ze smakiem. Dziękujemy bardzo pani Ani za ciekawe pomysły i pyszny Dzień Makaronu.


Audycja  Muzyczna z Yamahą -  Instrumenty Klawiszowe

Odbyła się  kolejna audycja ze szkołą YAMAHA z Rzeszowa. Tym razem nauczyciele ze szkoły YAMAHA zaprezentowali instrumenty klawiszowe. Dzieci dowiedziały się więcej o keyboardzie, syntezatorze oraz pianinie  elektronicznym.   Chętne dzieci mogły wypróbować swoich sił w grze na prezentowanych instrumentach.


Krakowski  Teatr EDEN – Historia Talentów

Po raz kolejny odwiedził nas Teatr EDEN. Tym razem zagrał   przedstawienie o królu, który wyjeżdża do Królestwa na kilka dni, a na czas swojej nieobecności pozostawia złoto swoim sługom i nakazuje im je pomnożyć. Bajka tłumaczyła, co to znaczy, że ktoś ma talent i dlaczego warto go rozwijać. Przedstawienie było pełne humoru i podobało się dzieciom.


Wyjazd na Podzwierzyniec do fabryki mebli STOLBRZEG

Zostaliśmy zaproszeni na Dni Otwarte  do STOLBRZEGU – fabryki mebli szkolnych.  Zwiedziliśmy zakład stolarski i zobaczyliśmy wszystkie etapy produkcji mebli. Dzieci miały okazję zobaczyć park nowoczesnych maszyn stolarskich, stolarnie, ślusarnie i malarnie. Dowiedziały się z czego można zrobić meble, zobaczyły różne stolarskie narzędzia, np. piłę, heblarkę, frezarkę, wiertarkę i nitownicę. Dziękujemy bardzo Pani Natalii ze Stolbrzegu za zaproszenie i ciekawe zajęcia, dzięki którym poznaliśmy pracę stolarza.

 

 

 


Data dodania: 2019-11-18 COFNIJ