Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

Wydarzenia w lipcu – PÓŁNUTKI


Wakacje w parku i w sali

Korzystając z dobrej pogody nasze Półnutki wraz ze swoimi paniami dużo czasu spędziły na zabawach w plenerze. Malowanie kredą, zabawy z piłką, liną, gra w klasy, duże bańki mydlane, wesołe zabawy pod ulubionym drzewem w parku… to tylko niektóre podwórkowe aktywności. Nie zabrakło również wesołych zabaw w sali, podczas których dzieci uczyły się wykorzystywać w zabawie z pozoru niepotrzebne już rzeczy. I tak oto dzieci rozwijały sprawności manualną wykonując ciekawe radia z kartonowych pudełek oraz łódki z plastikowych butelek, a podczas wyścigów łódek dzieci ćwiczyły fazę wydechową i uczyły się zdrowej rywalizacji.


Tydzień mórz i oceanów

Nie tydzień, a właściwie przez dwa kolejne tygodnie Półnutki zagłębiły się w morskie opowieści, poznając mieszkańców mórz i oceanów. Dzięki filmom edukacyjnym, albumom przyrodniczym, informacjom czytanym przez panie dzieci poznały wiele ciekawostek na temat życia w wodnych głębinach. Wspólnymi siłami dzieci wykonały dużą ośmiornicę, która otrzymała ciekawe imię -  Saczko i przez całe wakacje towarzyszyła dzieciom w sali. Ponadto dzieci oglądały różnego rodzaju muszle i inne skarby, wykonały swoje własne mini plaże oraz ćwiczyły zręczność i cierpliwość łowiąc kolorowe rybki. Jednakże najwięcej frajdy było podczas zabaw z wodą, z której dzieci wyławiały rybki na magnesowe wędki przymocowane do opasek na głowach… Nikomu nie uszło to na sucho, ale troszkę wody dla ochłody w upalny dzień – wskazane! Było aktywnie i wesoło.


Tydzień eksperymentów

Końcem lipca Półnutki rozwijały ciekawość poznawczą poprzez wspólne eksperymentowanie. Dzieci uczyły się stawiać hipotezy i sprawdzać je poprzez własne działanie. Dzieci miedzy innymi wykonały pachnącą masę czekoladową, z której ulepiły istne cuda wykazując się przy tym niezwykłą kreatywnością. Nie zabrakło również tego, co dzieci lubią najbardziej, a mianowicie mini wybuchów i kolorowych wulkanów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również malowanie na mleku, podczas którego powstały niezwykłe, kolorowe kompozycje. Półnutki wykonały również ciekawą pracę plastyczną, początkowo zabarwiły sól kolorową kreda, a następnie wyczarowały z niej piękne motyle.


Urodziny w lipcu

W lipcu wspólnie świętowaliśmy 7. urodziny Niny i 6. Urodziny Filipa, było dużo uśmiechu, dobrych życzeń i mnóstwo wesołych zabaw na świeżym powietrzu.

 

 

 


Data dodania: 2020-10-07 COFNIJ