Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

Co się wydarzyło w GRUDNIU…


Konkurs Plastyczny w AUCHAN - Nasze Nutki – brały udział w konkursie plastycznym, organizowanym przez AUCHAN. Z radością informujemy, że II miejsce otrzymała Amelia K., a wyróżnienia zdobyli – Antoś W., Staś, Eryk i Natalia M. Dzieci oraz przedszkole otrzymały atrakcyjne nagrody w postaci gier planszowych i edukacyjnych oraz klocków LEGO.

Konkurs SZOPEK w ManeżuDzwoneczki otrzymały wyróżnienie za swoją szopkę.

 

Teatr Urwis i Wizyta Mikołaja

Na początku grudnia przyjechał do nas teatr URWIS z Krakowa, który przywiózł wesołego  Mikołaja. Dzieci oglądnęły  pełną humoru bajkę o Mikołaju i same w niej brały udział w roli jego pomocników. Wspaniałą postacią był również elf, który bawił dzieci  i pomagał Mikołajowi pakować prezenty. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały upragnione prezenty i radości nie było końca.


Wyjście do Biblioteki – „Herbatka u misia”

Na początku grudnia poszliśmy z wizytą do  Biblioteki na zajęcia edukacyjne pod hasłem „Herbatka u Misia”,  które poprowadziła pani Kasia. Było czytanie książeczek o Misiu,  zabawy ruchowe  związane z tą tematyką oraz praca plastyczna. 

 

PÓŁNUTKI na Jesiennym Pikniku „SKRZYDLATORIUM” - „Zlot Owadów”  na Uniwersytecie Rzeszowskim

Starszaki - PÓŁNUTKI  wybrały się na Uniwersytet Rzeszowski na IV „Zlot Owadów”. Była to impreza związana z ochroną środowiska. Dzieci były przebrane za owady i miały różne aktywności w tym dniu – robiły owady ekologiczne z rolek papieru, oglądały pokaz eksperymentów, oglądały występ dzieci-pszczółek z przedszkola nr 11 w Rzeszowie.  Na HAPPENINGU o godz. 12.00.  zaśpiewaliśmy SOS dla Ziemi i dzwoniliśmy dzwoneczkami na znak solidarności w niesieniu pomocy naszej planecie.


Tydzień przygotowań do Świąt

Cały tydzień przygotowywaliśmy się do Świąt Bożego Narodzenia. Mówiliśmy  o tradycjach świątecznych, dekorowaliśmy ozdoby choinkowe oraz kartki świąteczne, ozdabialiśmy pierniki, ubieraliśmy choineczki i zasiedliśmy do wigilijnego stołu, żeby podzielić się opłatkiem.  DZWONECZKI – razem z Panią Aliną – przygotowywały szopkę na Konkurs Szopek w Maneżu. Jak co roku -  zaprosiliśmy także rodziców na wspólne z dziećmi dekorowanie ozdób świątecznych. W tym tygodniu radośnie świętowaliśmy również 6. urodziny Stasia.


Audycja ze szkołą YAMAHA – instrumenty dęte drewniane

Tuż przed świętami spotkaliśmy się również z muzykami szkoły YAMAHA z Rzeszowa. Tym razem dzieci poznały  instrumenty dęte drewniane – flet, klarnet, saksofon oraz współczesny saksofon elektroniczny. Audycja  prowadzona była z humorem, a dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach.


Data dodania: 2019-01-11 COFNIJ