Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

Co się wydarzyło w GRUDNIU…


 

Konkurs Plastyczny w AUCHAN 

Grudzień rozpoczęliśmy od udziału w KONKURSIE PLASTYCZNYM w Auchan. Nasze Nutki – PÓŁNUTKI: Emilka, Nina, Amelka, Zosia i Antek, a z grupy DZWONECZKI – Zuzia, Jagoda, Natalia, Julka i Emilka brały udział w konkursie plastycznym, organizowanym przez AUCHAN. Z radością informujemy, że  wyróżnienie zdobyla Emilia Kołomyja. Serdecznie gratulujemy i podziwiajmy pracę Emilki na placu zabaw w AUCHAN.  

 

Teatrzyk  „Tajemnicza Szuflada”  i Wizyta Mikołaja 

Na początku grudnia przyjechał do nas teatrzyk z Rzeszowa,  który przywiózł wesołego  Mikołaja z prezentami.  Dzieci oglądnęły  pełną humoru bajkę o Mikołaju i jego przyjaciołach, którzy szukając ciepłego mieszkania, znalazły czapkę Mikołaja i w niej zamieszkały.  Na koniec wszystkie dzieci otrzymały upragnione prezenty i radości nie było końca. 


Audycja ze szkołą YAMAHA – instrumenty dęte drewniane - FLETY 

Tuż przed świętami spotkaliśmy się również z muzykami szkoły YAMAHA z Rzeszowa. Tym razem dzieci poznały  instrumenty dęte drewniane – flet poprzeczny, piccolo, sopranowy, altowy, tenorowy i basowy.  Audycja  prowadzona była z humorem, a dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. 

 

Tydzień przygotowań do Świąt

Cały tydzień przygotowywaliśmy się do Świąt Bożego Narodzenia. Mówiliśmy  o tradycjach świątecznych, dekorowaliśmy ozdoby choinkowe oraz kartki świąteczne, ozdabialiśmy pierniki, ubieraliśmy choineczki i wspólnie zasiedliśmy do wigilijnego stołu, żeby podzielić się opłatkiem i zaśpiewać tradycyjne polskie kolędy. PÓŁNUTKI – razem z Panią Kasią – przygotowywały szopkę na Konkurs Szopek w Maneżu, za którą  otrzymaliśmy WYRÓŻNIENIE.

Jak co roku -  zaprosiliśmy także rodziców na wspólne z dziećmi dekorowanie ozdób świątecznych.Alpaki w NUTCE

W grudniu odwiedziły nas żywe ALPAKI. Dzieci dowiedziały się więcej o sposobie życia tych zwierząt, wyglądzie i zachowaniu, o ich terapeutycznym znaczeniu dla dzieci i dorosłych. Dzieci głaskały, przytulały i karmiły zwierzęta oraz oprowadzały na smyczy. Nawet dla tych najbardziej nieśmiałych była to lekcja radości i odwagi.

 

Warsztaty podróżnicze – Wioska Św. MIKOŁAJA

Przyjechał do nas podróżnik z firmy POZNAJEMY ŚWIAT z warsztatami podróżniczymi dla dzieci pod hasłem „Wioska św. Mikołaja”. Razem  z uroczym elfem odwiedziliśmy miejsce w dalekiej Laponii, gdzie powstają prezenty dla grzecznych dzieci. Zobaczyliśmy fabrykę świętego Mikołaja i dowiedzieliśmy się również ciekawostek o nim samym i o Finlandii –  kraju, w którym Mikołaj urzęduje…..   

 
Data dodania: 2020-02-09 COFNIJ