Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

 

CZERWIEC

Czerwiec rozpoczęliśmy od Zawodów Sportowych w Hali MOSIR – był to coroczny turniej sportowy przedszkolaków z łańcuckich przedszkoli. Dzieci wykazały się sprawnością, szybkością i kondycją w konkurencjach. Wprawdzie zajęliśmy ostatnie miejsce, ale nagrody dla każdego były pocieszeniem i satysfakcją udziału w Turnieju.

Półnutki uczestniczyły w ŻAKINADZIE – kolorowym przemarszu ulicami naszego miasta, która otwierała DNI MIASTA ŁAŃCUTA. 

Świętowaliśmy radośnie urodziny naszych NUTEK – IDY,GABRYSI, RAFAŁA  i Karola.

W czerwcu odbył się również nasz PIKNIK  RODZINNY na zakończenie roku szkolnego wraz z Dniem Mamy i Taty. Po części oficjalnej, w której wystąpiliśmy dla rodziców i  pożegnaliśmy starszaków dzieci mogły uczestniczyć w wesołych zabawach piknikowych prowadzonych przez animatorów ZUMBY na świeżym powietrzu, był słodki poczęstunek, kiełbaska z grilla i wiele konkursów z nagrodami. Dziękujemy wszystkim paniom z NUTKI za zaangażowanie w imprezę i przygotowanie dzieci do występu.

Czerwiec zakończyliśmy wizytą w Straży Pożarnej – dzieci dowiedziały się więcej  o pracy strażaka, zostały przeszkolone w sali OGNIK , zobaczyły wozy strażackie, próbowały gasić pożar i wcielić się w rolę strażaków.

LIPIEC

W lipcu w naszym kalendarzu były ciekawe wydarzenia. Uczestniczyliśmy w koncercie muzyki poważnej w Starym Kasynie w ramach KURSÓW MUZYCZNYCH, podczas którego dzieci mogły poznać skrzypce i posłuchać ich brzmienia. Odwiedził nas Teatr Iluzji z Krakowa i niezwykły pan Magik Andrzej, który pokazał nam wiele różnych sztuczek oraz wyczarował białego żywego gołębia, który fruwał po sali.

W lipcu zaplanowaliśmy TYDZIEŃ ZDROWIA, podczas którego odwiedziliśmy Gabinet Terapeutyczny BRZĘCZYCHRZĄSZCZ, w którym panie terapeutki przygotowały dla dzieci ćwiczenia sensoryczne i ogólnorozwojowe, które dzieciom się bardzo podobały. W tym tygodniu  dzieci zrobiły sobie samodzielnie śniadanie  z produktów przyniesionych przez dzieci.

W lipcu zaplanowaliśmy dwa wyjazdy – do Papugarni oraz do Parku Dinozaurów oraz świętowaliśmy radośnie urodziny Ninki, Natalii i Filipa.

SIERPIEŃ

Sierpień rozpoczęliśmy od edukacji o środkach lokomocji w podróży. Był wyjazd na LOTNISKO do Jasionki oraz przejażdżki meleksem po alejkach Parku Angielskiego za Biblioteką Miejską. Zaprosiliśmy do NUTKI twórcę  drewnianych zabawek ludowych. Dzieci mogły się pobawić bogatą kolekcją zabawek, poznały pracę twórcy zabawek i zobaczyły namiastkę jego warsztatu rzeźbiarskiego. Przyjechał do nas teatrzyk z Krakowa z przedstawieniem interaktywnym o piratach, wyjechaliśmy do Leroy Merlin na warsztaty ogrodnicze pod hasłem Dzieciaki Sadzeniaki. Podczas Tygodnia Eksperymentów eksperymentowaliśmy z paniami z NUTKI i z szalonym panem Tomkiem z firmy MĄDRY DZIECIAK. Dzieci poznawały zjawiska naukowe i odkrywały zjawiska przyrodnicze w radosnej zabawie badawczej.

Pod  koniec  sierpnia  świętowaliśmy  radośnie 3. Urodziny Gabrysi z grupy Dzwoneczki.

 

 

 

 

 

 


Data dodania: 2019-11-18 COFNIJ