Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

W marcu wydarzyłosię wiele.... 

Świętowaliśmy z dziećmi Dzień Dinozaura. Dzieci dowiedziały się wiele o prehistorycznych gadach, uczyły się nazw różnych gatunków, obserwowały wykluwającego się dinozaura, rozbijały młotkiem jaja dinozaurów. Dzieci -  przebrane za dinozaury -  uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych oraz wykonywały pracę plastyczną - dinozaura z rolki papierowej. Pomysłodawczynią zajęć była pani Ania Golenia, bardzo jej dziękujemy za przeprowadzenie ciekawych zajęć dla dzieci.

 

W marcu oglądnęliśmy dwie sztuki teatralne - "Śpiącą Królewnę" w wykonaniu gimnazjalistów z Gimnazjum Nr 1 oraz "Bajkę o Rybaku i Złotej Rybce" w wykonaniu teatrzyku FIKU-MIKU. Dzieciom oba przedstawienia bardzo się podobały, a przy okazji wyjścia do Gimnazjum i Szkoły Podstawowej Nr 1 zobaczyliśmy szkołę i lekcje w I klasie, usłyszeliśmy dzwonek szkolny, na który czekają już nasze dzieci idące w tym roku do szkoły. 

 

Inne wydarzenia, które świętowaliśmy w naszym przedszkolu to: urodziny Amelii i Antosia, pokaz ILUZJI, podczas którego dzieci czarowały za pomocą różdżki oraz czarodziejskiego beretu. Pokaz był bardzo ciekawy, a dzieci zaskoczone tym, ile rzeczy udało się wyczarować. Odwiedzili nas też muzycy ze szkoły  YAMAHA. Była to lekcja STREET DANCE dla dzieci. 

 

Z panią Aliną świętowaliśmy Dzień Wody - dzieci doświadczały kontaktu z wodą, poznały jej właściwości, obserwowały jak zachwują się w wodzie niektóre substancje, np. sól, cukier, atrament i inne, które się rozpuszczają, a które nie. Były to zajęcia edukacyjne połączone z świetną zabawą, za którą serdecznie dziękujemy. 

 

Pod koniec miesiąca zaprosiliśmy rodziców na Warsztaty Wielkanocne, wraz z paniami - Anią Golenią i Alinką przygotowywaliśmy Palmę Wielkanocną na Konkurs Palm w MANEŻU, za którą otrzymaliśmy I miejsce. Bardzo się z tej nagrody cieszymy i dziękujemy paniom za pomysły i pomoc w wykonaniu pięknej palmy. 


Data dodania: 2018-05-13 COFNIJ