Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

Styczeń - Akademia CODEFUN – Programowanie z robotami

Końcem stycznia odbyły się bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne. Wraz z robotami DOC i  Dash&Dot do naszego przedszkola zawitała pani Madzia z Akademii CODEFUN. Dzieci poprzez zabawę poznały różne sposoby programowania robotów z użyciem nowoczesnych technologii.  Oprócz dostarczenia  mnóstwa dobrej zabawy zarówno w formie indywidualnej jak i zespołowej zajęcia te miały na celu rozwijanie logicznego, kreatywnego myślenia.

Dziękujemy pani Madzi za przeprowadzenie ciekawych zajęć oraz rozbudzenie u dzieci zainteresowania programowaniem.

 

Luty - Dzień Pizzy oraz wizyta u zegarmistrza

Początkiem lutego wybraliśmy się do Piwiarni na warsztaty kulinarne, w czasie których dzieci dowiedziały się co jest potrzebne do wykonania pizzy.  Po obejrzeniu pokazu robienia tego popularnego przysmaku każde z dzieci skomponowało własną pizzę, którą po upieczeniu zabrało do domu. Nie zabrakło również wspólnej degustacji pizzy w lokalu.

Dziękujemy personelowi Piwiarni za zorganizowanie warsztatów i za miłą obsługę.

 

Podczas tygodnia rozmów o porach roku oraz następstwie czasu udaliśmy się do zegarmistrza, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć mechanizm starego, stuletniego zegara. Dowiedziały się również, czym zajmuje się zegarmistrz i jakich narzędzi używa w swojej pracy. Ponadto dzieci bacznie obserwowały prezentacje wymiany baterii w zegarku oraz pooglądały różnego rodzaju zegary: te na rękę, ścienne, stojące, z wahadłami lub bez, elektroniczne czy ze wskazówkami.

Dziękujemy panu z zakładu zegarmistrzowskiego Zegar – Serwis w Łańcucie za miłe przyjęcie naszych Nutek.

 

Luty - Eksperymenty chemiczne i  warsztaty podróżnicze – Afryka Bryka

W lutym nasze przedszkole odwiedziła pani Joanna – chemik z firmy Potencjał w Rzeszowie.  Dzieci miały okazję obserwować ciekawe eksperymenty z suchym lodem. Nie zabrakło efektownych bąbelków, kolorowych cieczy zmieniających barwę, tajemniczego dymu czy węża z piany. Dzieci odgadywały chemiczne zagadki, tworzyły w pełni bezpieczną, chemiczną pianę, wyczarowały chemicznego duszka, a co najważniejsze uczyły się poprzez doświadczanie.

Dziękujemy pani Joannie za wprowadzenie dzieci w fascynujący świat chemicznych eksperymentów.

 

Kolejnym gościem jakiego witaliśmy w naszej Nutce była pani prowadząca warsztaty  podróżnicze pod hasłem Poznajemy Świat. Tym razem przenieśliśmy się do Afryki. Dzieci poznały zabawki i zabawy swoich afrykańskich rówieśników oraz dowiedziały się wiele ciekawych informacji o kontynencie afrykańskim. Nasze Nutki miały okazję przymierzyć afrykańskie stroje i zobaczyć różne rekwizyty. Ponadto dzieci uczestniczyły w popularnej wśród afrykańskich kolegów zabawie z kijkami. Było aktywnie i wesoło.

 

Luty – Słodkie Walentynki, wspólne robienie kanapek oraz 7. Urodziny Kacpra

W lutym oprócz ciekawych wyjść oraz odwiedzin interesujących gości nie zabrakło atrakcji zorganizowanych przez nasze panie.

Obchodziliśmy miedzy innymi Walentynki – dzień, w którym odbyły się pogadanki na temat życzliwości, szacunku i tolerancji wobec innych. W tym dniu odbyło się wiele ciekawych i wesołych zabaw integrujących grupę, po czym dzieci wykonały piękne serca dla swoich bliskich. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wata cukrowa wykonana w obecności dzieci, która znikała z patyczków (w buziach dzieci) szybciej niż się na nich pojawia. Było słodko i radośnie.

 

Innym razem urządziliśmy nietypowe śniadanie. Nasze Nutki usiadły do jednego, długiego stołu zastawionego po brzegi różnego rodzaju pieczywem, serami, wędlinami oraz co najważniejsze kolorowymi warzywami. Dzieci zamieniły się w małych MasterChef-ów, samodzielnie smarowały kromeczki wybranych chlebów bądź bułek, po czym układały na nich ciekawe kompozycje z ulubionych dodatków. Jednym słowem: mniam!

 

 

W lutym świętowaliśmy również urodziny naszego najstarszego przedszkolaka, na torcie Kacpra pojawiła się bowiem szczęśliwa siódemka. Po odśpiewaniu „Sto Lat”, złożeniu życzeń oraz konsumpcji pysznego tortu odbyły się wesołe zabawy ruchowe. Życzymy solenizantowi wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.


Data dodania: 2018-05-11 COFNIJ