Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

W poniedziałek świętowaliśmy w NUTCE popularny w Irlandii dzień Św. Patryka. Wszystkie dzieci - przebrane na zielono i w opaskach z koniczynami - z chęcią uczestniczyły we wszystkich aktywnościach tego dnia, a było ich naprawdę wiele. Na początku dzieci wysłuchały pogadanki pani Ani na temat Irlandii, następnie pani Marta pokazała im jak tańczą Irlandczycy i dzieci próbowały nauczyć się kroku tańca irlandzkiego.

Po szybkich tańcach irlandzkich czekał na dzieci zielony stół, a na nim zielone przekąski owocowe i warzywne oraz trzykolorowy deser galaretkowy w kolorach flagi irlandzkiej.

 

W następnej części naszych zajęć do akcji wkroczyła pani Kinga przebrana za Leprekana - zielonego skrzata, który ukrył dzbanek ze złotymi monetami na końcu kolorowej tęczy. Dzieci szukały koniczynek pochowanych w sali i dekorowały lukrem  piernik - koniczynę. 

 

Dzieci w Dniu Św. Patryka miały mnóstwo świetnej zabawy. Dziękuje bardzo pani Marcie, która była autorką pomysłów świętowania dnia irlandzkiego oraz pani Ani i pani Kindze za prowadzenie zabaw twórczych.


Data dodania: 2014-04-01 COFNIJ