W środę razem z panią Kasią - ekologiem Stowarzyszenia EKOSKOP z Rzeszowa - obchodziliśmy Dzień Wody. Pani Kasia przyjechała z dużą ilością różnych sprzętów - pipetek, naturalnych farbników, buteleczek i pojemniczków, które to przedmioty dzieci mogły wykorzystać do różego rodzaju eksperymentów z wodą proponowanych przez panią Kasię.

Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda kropelka wody i jak się zachowuje na papierze kredowym, a jak wsiąka w papier kuchenny. Mogły poćwiczyć nabieranie wody pipetką, a następnie obserwować jak zachowuje się woda, gdy dodamy do niej proszek do prania, ocet, sok z czerwonej kapusty lub sodę.

Przerywnikiem dla dzieci była zabawa ruchowa w kropelki. Zajęcia z eksperymentami wodnymi dzieciom się bardzo podobały i wszystkie Nutki były bardzo zaangażowane w ćwiczenia z wodą.

Dziękujemy bardzo pani Kasi Ruszale z Ekoskop-u za ciekawe ekologiczne zajęcia dla naszych małych przyszłych naukowców.

Data dodania: 2014-03-27 COFNIJ