Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

 

Dzisiaj w naszej NUTCE przedszkolaki obchodziły  "Dzień Górnika". Podczas zajęć o popularnej Barbórce, które poprowadziła pani Alina, dzieci wysłuchały legendy o Skarbniku. Nutki ubrane w gónicze czapki poznawały symbolikę górniczą, odkrywały różnice między strojem galowym a strojem  służbowym górnika. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi nazwa Barbórka oraz jakie znaczenie dla górników ma św. Barbara. Dzieci wzięły udział w zajęciach praktycznych dotyczących właściwości węgla - dowiedziały się, że węgiel jest twardy, ale dość kruchy i nierozpuszczalny w wodzie. Dzięki przedmiotom związanym z kopalnią, które przyniosła na zajęcia pani Ania Golenia - prawie wszystkie dzieci miały okazję spróbować rozbijać duże bryły węgla i poznać narzędzia takie jak: kilof, młotek i młot. 

 

Na zakończenie zajęć dzieci malowały węglem i wykonały pracę plastyczną tematycznie związaną z kopalnią - wycinały wagony, malowały je węglem i doklejały tworząc pociąg z węglem. Święto Górnika w Nutce było pełne radosnych i interesujących chwil, okraszonych humorem.

 

Dziękujemy bardzo Pani Alinie za ciekawe zajęcia i pani Ani Golenia za pokazanie dzieciom narzędzi górniczych i prawdziwego węgla. 


Data dodania: 2017-12-06 COFNIJ