Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

 X Wielki Turniej Przedszkoli w hali MOSiR

Początkiem czerwca było aktywnie i niezwykle wesoło. Nasze Nutki wzięły bowiem udział w Turnieju Sportowym, startując w pięciu konkurencjach, walcząc o wygraną z siedmioma drużynami z innych łańcuckich przedszkoli. Pomimo tego, iż nasza reprezentacja miała w składzie najmłodszych zawodników turnieju, nie poddała się i każdą konkurencję doprowadzała do końca. Dzieci dzielnie biegały na czas, wykonywały rzuty docelowe, czy wykonywały skoki w dal, a doping pozostałych Nutek i Pań „dodawał im skrzydeł”. Za udział w konkursie otrzymaliśmy dyplom z wyróżnieniem oraz pamiątkowy puchar. Ponadto każdy uczestnik turnieju otrzymał paczkę ze słodyczami.

Serdecznie dziękujemy organizatorom turnieju oraz wszystkim osobom trzymającym za nas kciuki, a naszym Nutkom gratulujemy wytrwałośc.

 

„ AHOJ Przygodo” - Piracki Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka na nasze Nutki czekała niespodzianka, a mianowicie Dzień Pirata. Specjalnie na ta okazję Starszaki wykonały maski pirata dla wszystkich dzieci. Po zapakowaniu flagi pirackiej i innych niezbędnych akcesoriów ruszyliśmy do „Przystani Smaku” – restauracji w kształcie łodzi, gdzie po odczytaniu listu wyjętego z butelki, obyły się specjalne – pirackie zabawy ruchowe. Nie zabrakło zabaw ze sterem, wyścigu morskich stworzeń, zarzucania obręczy na hak Kapitana Haka, przeciągania liny, czy wesołych zabaw z chustą animacyjną przy muzyce. Po zabawach zorganizowanych oraz po krótkim odpoczynku dzieci wesoło rozbiegły się po placu zabaw. Na koniec Nutki uzupełniły siły pałaszując frytki we wnętrzu tej nietypowej restauracji.

Dziękujemy personelowi restauracji „Przystań Smaku” za miłą obsługę, a paniom Ani Golenia i Alinie za super pomysły. 

 

Piknik Rodzinny i zakończenie roku szkolnego

W połowie czerwca odbył się nasz Piknik Rodzinny kończący rok szkolny. Najpierw dzieci przedstawiły krótki program artystyczny, w którym pożegnały starszaków, a następnie zostały rozdane dyplomy i książki na zakończenie roku.

Pogoda była wspaniała, a dzieci wraz z rodzicami szczęśliwe i zadowolone z wspólnie spędzonych chwil. Wiele się działo na naszym pikniku. Oprócz radosnych zabaw ruchowych i konkursów z nagrodami, które poprowadziła firma Trendis, dzieci mogły wybiegać się na świeżym powietrzu, puszczać bańki mydlane te małe i te bardzo duże i pobawić się na placu zabaw.

Rodzice wraz z dziećmi mogli wygrać w konkursach atrakcyjne nagrody. 

W przerwie naszych atrakcji czekał na nas poczęstunek: kiełbaski z grilla, pyszne przekąski przygotowane przez rodziców i pizza.

Dziękujemy bardzo  wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej imprezy.

 

Wizyta w Szkole Muzycznej

W czerwcu byliśmy z wizytą w Szkole Muzycznej. Nasze zajęcia, które poprowadziła pani Monika, odbyły się w Auli szkolnej. Dzieci zobaczyły organy, gitary, fortepian, salę perkusyjną oraz dowiedziały się ciekawostek na temat instrumentów. Zaśpiewaliśmy piosenki z akompaniamentem fortepianu i gitary oraz mogiśmy zagrać na perkusji. Dziękujemy Pani Monice za wprowadzenie dzieci w świat instrumentów i za wspólne muzykowanie. 

 

Warsztaty Podróżniecze - JAPONIA

Pod koniec  czerwca poznaliśmy KRAJ WSCHODZĄCEGO SŁOŃCA - Japonię. Dzieci dowiedziały się, co symbolizuje japońska flaga, nauczyły się witać po japońsku, przymierzały oryginalne stroje, takie jak: kimono, yakata i jim-bei,  a na koniec bawiły się tradycyjnymi japońskimi zabawkami i zatańczyły taniec z wachlarzami. 

Dziękujemy bardzo naszej Pani podróżnik za inspirujące zajęcia. 

 

URODZINY

W czerwcu świętowaliśmy radośnie urodziny Rafała, Karola i Gabrysi oraz Marcela. Życzymy im wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.


Data dodania: 2018-06-26 COFNIJ