Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

CO SIĘ JESZCZE WYDARZYŁO W MARCU…

 

Warsztaty Małego Ogrodnika

W połowie marca odbyły się warsztaty ogrodnicze, podczas których dzieci założyły hodowlę roślin i stworzyły mini ogródki przedszkolne.  Przedszkolaki dowiedziały się, co jest potrzebne do wzrostu roślin oraz nauczyły się sadzić cebulki kwiatów, cebulkę dymkę, pietruszkę, rzeżuchę i fasolę. Mali ogrodnicy zaangażowali się w pielęgnację roślin oraz obserwacje przyrodnicze – kiełkowanie roślin i ich wzrost.

 

Świętowaliśmy radośnie potrójne urodziny u Dzwoneczków - Antosia, Julka i  Mikołaja oraz podwójne u Półnutek – Dorotki i Amelki.

 

Audycja z YAMAHĄ - Instrumenty perkusyjne świata

Instrumenty perkusyjne świata to kolejny temat audycji muzycznej, zaprezentowanej przez szkołę YAMAHA w ostatnim tygodniu marca. Gościem specjalnym był Brazylijczyk – Paulo Bomfim, który  pokazał nam niespotykane instrumenty z różnych zakątków świata, m.in. z Kuby, Brazylii, Tybetu i Afryki, takie jak: bongosy, berimbau, cabaca oraz inne nietypowe. Dzieci  miały okazję zobaczyć  brazylijską taneczną sztukę walki capoeira.

 

 


Data dodania: 2019-03-28 COFNIJ