Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

Co się wydarzyło w MAJU……..


Dzień Flagi  na  Plantach

8. maja na Plantach naszego miasta odbyła się uroczystość z okazji Dnia Flagi, którą w tym roku organizowało nasze przedszkole. Na Rynku zebrał się tłum przedszkolaków z wszystkich przedszkoli, wraz z opiekunami, rodzicami oraz przedstawicielami lokalnych władz. Wszyscy zebrali się, trzymając w dłoni  biało-czerwoną flagę, aby pokazać jak ważne są dla nas polskie  symbole narodowe i nasza Ojczyzna. Nasze NUTKI pięknie recytowały wiersze, zatańczyły Taniec Ojczyzny, Krakowiaka i Maryneczkę.

 

Wyjazd do Fabryki Czekolady COCO de MER w Rzeszowie 

Na początku maja wybraliśmy się na warsztaty czekoladowe zorganizowane w fabryce czekolady Coco De Mer. Wizyta była słodka. Można było zaobserwować jak powstają czekoladki, poznaliśmy tajniki i szczegóły procesu produkcji czekolady. Dzieci miały okazję zdegustować trzy rodzaje czekolady,  odlewały i dekorowały własną tabliczkę. Po warsztatach czekoladowych  mieliśmy możliwość  wspólnej zabawy  w Sali Zabaw „ Małpi Gaj”. Szaleństwa nie było końca, radośni i trochę zmęczeni wróciliśmy do przedszkola.


Akademia Kreatywności – Układ Słoneczny  

Zaprosiliśmy instruktorów z Akademii Kreatywności z Rzeszowa, którzy przeprowadzili warsztaty kreatywne pod hasłem „Układ Słoneczny”. Warsztaty miały na celu poszerzenie wiadomości  o Kosmosie. Dzieci dowiedziały się jak powstały Galaktyki i Układ Słoneczny, zobaczyły strój kosmonauty, model trójwymiarowy Układu Słonecznego.


Audycja ze szkołą YAMAHA – Taniec Towarzyski

Po raz ostatni w tym roku gościliśmy przedstawicieli Szkoły Yamaha z audycją poświęconą tańcom towarzyskim. Tancerze, ubrani w piękne estradowe stroje, zaprezentowali tańce standardowe  - walc wiedeński i angielski, argentyńskie tango oraz tańce latynoamerykańskie, takie jak samba, cha-cha oraz jive.  Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek o tańcach, strojach oraz fryzurach. Lekcja była  prowadzona jak zwykle poprzez zabawę interaktywną z udziałem dzieci, dzięki czemu dzieci szybciej przyswajały wiedzę i rozwijały  umiejętności muzyczne.


Wyjazd do Filharmonii  na koncert musicalowy  „Muzyczny Wehikuł”

Z okazji Dnia Dziecka pojechaliśmy do Filharmonii na koncert musicalowy pt. „Muzyczny Wehikuł”   w wykonaniu adeptów Akademii Aktorskiej ARTYSTA z Rzeszowa. Młodzi artyści zaprezentowali utwory z musicali i bajek muzycznych. Zabrali nas  w podróż do Akademii Pana Kleksa, do krainy Pocahontas oraz wraz z Anną i Elsą pokazali  światu niezwykłą moc.  Dzieci zobaczyły wspaniałą, wyjątkową choreografię, barwne, kolorowe kostiumy i efektowną scenografię, wzbogaconą animacją świateł LED. Ta muzyczna podróż obudziła w nas  wspomnienia dzieciństwa, wprowadziła w bajkowy świat, gdzie miłość dodaje skrzydeł, a dobro zawsze zwycięża.  Celem naszego wyjazdu było uczenie dzieci, jak należy zachować się w Filharmonii i oswojenie z efektami sceny.  


URODZINY

W tym miesiącu radośnie z tortem i zabawami ruchowymi urodziny obchodzili: w grupie DZWONECZKI – Zosia, Ala, Bartek  i  Emilka, a w grupie PÓŁNUTKI – Eryk i Emilka.   Życzymy solenizantom wszystkiego najlepszego z okazji ich urodzin.

 


Data dodania: 2019-06-09 COFNIJ