Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

Co jeszcze wydarzyło się w LUTYM…….


Wyjazd do kina w MDK na Podzwierzyńcu

Dzieci pojechały na seans bajek  do MDK-u na Podzwierzyńcu.  W programie były m.in. polskie bajki  i  legendy, Koziołek Matołek, Parauszek i przyjaciele. Dzieci zobaczyły kameralne Kino Za Rogiem, a celem naszego wyjazdu była edukacja, jak należy zachować się w kinie.


Walentynki

W połowie miesiąca w obydwu grupach odbyły się Walentynki – dzieci poznały tradycje związane z tym świętem. Nie zabrakło wesołych zabaw ruchowych, rywalizacji międzygrupowej oraz atmosfery przyjaźni i życzliwości podczas konkursów i zabaw. Dzieci miały na sobie czerwone stroje i opaski z serduszkami.   Zabawy  poprowadziły osobno w grupach - pani Alinka i pani Ania Golenia.


PÓŁNUTKI – Wyjście do MDK  na  bajkę „W zimowej krainie czarów” oraz zabawy integracyjne z animatorem

Starszaki – PÓŁNUTKI wybrały się do MDK-u na spektakl dla przedszkolaków o Zimowej Krainie Czarów, zagrany przez Teatr z Krakowa. Po przedstawieniu  odbyły się wesołe gry i zabawy karnawałowe z animatorami z Teatru. Bawiliśmy się wspólnie z przedszkolakami z innych łańcuckich przedszkoli i konkurowaliśmy w konkursach i zawodach sprawnościowych. 


Dzień Kota

Dzieci z obydwu grup  - wraz z panią Anią Stefan -  obchodziły  Dzień Kota. Dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół. Były wesołe „kocie zabawy” ruchowe, zagadki  oraz praca plastyczna. Dzieci z w tym dniu  ubrały się za kotki i przyniosły  maskotki, które też brały udział w konkursach. Było mnóstwo dobrej zabawy w tym dniu.


PÓŁNUTKI – Dzień Niedźwiedzia Polarnego

Starszaki z panią Anią Golenia obchodziły  Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Dzieci poznały  zwierzęta żyjące  w  Arktyce i cechy misia polarnego, odgadywały i wpisywały hasła do krzyżówki, były radosne zabawy ruchowe i praca plastyczna. Celem zajęć było  wzbudzenie zainteresowań przyrodniczych oraz poszerzenie wiedzy na temat Arktyki. Dzieci miały na sobie białe elementy  stroju oraz czapeczki z misiem polarnym. Ten dzień był bardzo radosny i dzieci wspaniale się bawiły.

 

Urodziny Antosia

W ostatnim dniu lutego swoje piąte urodziny  obchodził  Antoś  z grupy DZWONECZKI. Był pyszny tort, wesołe zabawy ruchowe i konkurencje sportowe z piłką. Życzymy Antkowi  wszystkiego  najlepszego z okazji urodzin. 


Data dodania: 2019-03-04 COFNIJ