Newsletter

W Nutce dzieje się wiele. Oprócz zajęć wpisanych do Programu Nauczania zapewniamy dzieciom dobrą zabawę poprzez organizowanie ciekawych wydarzeń
w naszym przedszkolu.


Bądź na bieżąco dzięki Aktualnościom
lub skorzystaj z poniższej opcji Newslettera


Adres e-mail:

Aktualności

Bezpieczeństwo dziecka na drodze to ważna sprawa, której trzeba uczyć dzieci, dlatego w zeszły piątek grupa młodsza uczestniczyła w zajęciach pod hasłem "Jesteśmy bezpieczni na drodze". Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

 

Zajęcia edukacyjne poprowadziła pani Alina. Nutki wysłuchały opowiadania o bezpieczeństwie na drodze, a dzięki planszom obrazkowym mogły zobaczyć jakie zachowania stwarzają niebezpieczeństwo nam i innym uczestnikom ruchu drogowego. Przedszkolaki chętnie ubrały kamizelki odblaskowe i dowiedziały się jaką pełnią rolę.  W sali zapoznały się ze znakami, które dotyczą pieszych oraz same mogły pokazać jak bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, zarówno z sygnalizacją świetlną jak i wtedy, gdy jej zabraknie. 

 

Malowanie farbami sygnalizacji świetlnej sprawiło dzieciom wiele radości, a także utrwaliło im, co oznacza kolor zielony i czerwony. W tym dniu dzieci dowiedziały się jakie są numery alarmowe i  kiedy powinny ich używać. 

 

Na koniec wszystkie dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe wyruszyły na spacer, aby zastosować teorię w praktyce. Maluszki przechodziły przez przejście dla pieszych szybkim i zdecydowanym tempem, tak aby nie utrudniać ruchu i bezpiecznie przejść na drugą stronę. 

 

Dziękujemy bardzo Pani Alinie za ciekawe zajęcia, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne.


Data dodania: 2018-09-25 COFNIJ